Yaşanan coronavirüs etkisi nedeniyle zarar gören acenteler için COOP TRR Int. AG. gösterici kaynaklar hazırlayarak, Türkiye’deki meslektaşlarıyla birlikte sıcak temas halinde bulunarak kriz yarın bitecekmiş gibi hazırda bekliyor.

Almanya merkezli Avrupa Türk Acenteler Birliği, virüs salgını nedeniyle dünya turizminin olumsuz etkilendiğini ve bu krizin etkilerini aza indirmek için çalışmalara başladı. Almanya’daki coronvirüs etkilerinin turizme olan yansımalarını adım adım takip ettiklerini ifade eden COOP TRR Int. AG. CEO’su Cumhur Sefer, herkesin endişeli bir bekleyiş içinde olduğunu, başta dev turlar operatörleri, havayolu şirketleri olmak üzere bütüm turizm şirketlerinin birer birer faaliyetlerini ertelediklerini bununda endişeyi büyüttüğünü açıkladı.

Turizmin etkili şirketlerinin Alman Federal Hükumetinden teşvik beklediklerini, onlarla çalışan acentelerin durumunun ne olacağının belirsiz olduğu ve çok fazla bilgi akışından dolayı kafa karışıklığı yaşandığını belirtti. Sefer, aralarında üyelerininde olduğu seyahat acentelerinin, kayıplarının nasıl karşılanacağına dair herkesin merak içinde olduğunu, COOP TRR olarak bunun takipçisi olduklarını ve acentelere doğru güvenilir bilgi vermek için ne gerekiyorsa yapacaklarını resmi internet sayfasında açacakları ilgi bölümde kim, nereden,  hangi desteği alacak? sorularına cevap verdiklerini böylece ortada dolaşan bilgi karmaşasının önüne geçerek doğru bir bilgi kaynağı olacaklarını belirtti.