Dünyayı kasıp kavuran ve binlerce insanın ölümüne neden coronavirüs salgını nedeniyle bir çok ülke önlemlerini almaya devam ediyor. Virüsün ise ne zaman ortadan kaybolacağı belirsizliğini koruyor.

Bu önlemler kapsamında en büyük mücadeleyi veren sağlıkçıların iyi şartlarda, daha rahat çalışmaları ve virüsü ailelerine bulaştırmamaları için oteller ve bir çok şirket kapılarını sağlıkçılara açmaya devam ediyor. Lokman Hekim Sağlık Vakfı’nın hayata geçirdiği Nefes Ol projesi kapsamında sağlık çalışanlarına nefes olması amaçlanıyor. Proje kapsamında ise İstanbul’da çalışan ve coronavirüs önlemleri kapsamında yoğun mücadele veren sağlık çalışalanları Allianz Türkiye’nin bağış desteğiyle Lokman hekim Sağlık Vakfı tarafından hayata geçirilen Nefes Ol projesiyle sağlık çalışanlarına destek oluyor.

Covid-19 virüsü nedeniyle gece-gündüz çalışan ve evlerine gidemeyen sağlık çalışanlarının konaklamaları ve dinlenebilmeleri için yoğun hastanelerin olduğu bölgelerde kapatılan ödellerde tek kişilik odalar tahsis ediliyor.

Allianz Türkiye İcra Kurulu Başkanı Tolga Gürkan, “Allianz Türkiye Ailesi olarak sevdiklerinden uzak, özveriyle zor şartlarda çalışan, her gün görevinin başında olan, hepimizin kahramanı sağlık çalışanlarımıza minnettarız. Sağlık personelimizin sağlıklı bir ortamda dinlenebilmesi için elverişli konaklama noktaları yaratan ‘Nefes Ol’ projesine katkıda bulunarak destek olmak istedik” dedi.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyaya yayılarak binlerce insanın ölümüne neden olan coronavirüsü binlerce insanın ölümüne neden olmaya devam ediyor. Virüs önlemleri kapsamında bir çok ülke sokağa çıkma yasağı uyugularken, Türkiye’de yaş ortalamasına göre sokağa çıkma yasağı uygulanıyor.