Kartepe Maşukiye’de yer alan ahşap otelde yangın çıktı. Yapımı devam eden otel yangın sonucu küle döndü. Alabalık Sokak üzerinde bulunan Doğan Gönül’ün sahibi olduğu ve Koru Restoran’ın arkasında bulunan Koru Otel’de bilinmeyen bir nedenden ötürü yangın çıktı.

Rüzgarın etkisiyle kısa sürede büyüyen yangın nedeniyle ahşap otel kısa sürede kül oldu. Olay yerine kısa zamanda itfaiye ekibi geldi. Müdahale esnasında bölge araç ve trafiğe kapatıldı. Yangın büyük mücadele sonucunda söndürüldü.

Bu olay üzerine Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman yaptığı açıklamada “öğleden sonra bölgedeki otel inşaatı devam eden restoran ve otelde bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangında yaralı olmamasının sevindirici” dedi. Kocaman, bölgenin turizm bölgesi olduğunu, turizme büyük katkı sunan Maşukiye Vadisi üzerinde olduklarını, bölgenin doğal olarak hareketli olduğunu ancak covid-19 virüs nedeniyle eskisi gibi hareketli olmadığını, belediye olarak turizmcilerin ve esnafın yanında olduklarını, yangının kontrol altına alındığını ve hasar tespitinin yapılacağını belirtti.