[vc_row][vc_column][vc_column_text]Çok ucuz fiyatlarla Afyon uçak bileti de TatilCity.NET’de. Afyon’a uygun uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Kampanyalı biletleri için bizi arayabilirsiniz. Afyon’dan Türkiye’nin bütün şehirlerine ucuz uçak biletiyle ulaşmanız mümkün. Gerek tatil için gerekse iş toplantılarınız için gideceğiniz tüm şehirlerde uygun bütçeyle konaklayabilir ve huzurlu bir şekilde zaman geçirebilirsiniz.

Afyon

Geçmişi çok eski tarih öncesine dayanan şehir insanlığın ilk yerleşim alanlarından biriymiş. Burada yapılan kazılar sonucunda ortaya çıkan kalıntılar bunu kanıtlıyor. M.Ö.3000 yıllarına kadar uzanıyor. Kusura Höyük madenin ilk işlendiği yer yani Tunç Çağı dönemini yansıtıyor.

Buraya ilk olarak M.Ö.1800-1200 yılları arasında Hititler yerleşmiş. Hitit Krallığı burada kurulmuştur. Krallığın ilk dönemi Hint-Avrupa kültürünün etkisi altındadır. Seydiler Kasabası’nda yapılan kazılar sonucunda Hitit küp mezarlığı bulunmuş. Şehir, Frigliler, Lidyayılar, Persler, Helenistik Dönem, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlıların egemenliğinde kalmıştır. Bu nedenle bir çok medeniyetin kültürünü barındırır.

Afyon denince akla hiç kuşkusuz şifalı kaplıcaları gelir. Buraya geldiğinizde mutlaka Karahisar Kalesi, Afyon Kalesi, İhnasiye Ayazini Kasabası, Buzluk Mağarası, Kırkgöz Köprüsü, Avdalas Kalesi, Ömer Kaplıcaları, Eber Gölü, Yedikapılar Manastırı, Şehitoğlu Konağı, Mısri Cami, Anıtkaya Şehitliği, İscehisar Peribacaları’nı ziyaret etmeyi unutmayın. Şehrin popüler olmasında katkı sağlayan kaplıcalardan Ömer Kaplıcaları zengin su mineralleriyle yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken bir yer. İçeriğinde baryum, demir arsenik, krom, florür, sülfat, nitrat, kurşun, magnezyum, çinko ve karbondioksit bulunduruyor. Bu şifalı su eklem ağrıları, bağırsak, kısırlık, bronşit, mide ve romatizma gibi hastalıklara iyi geldiği söyleniyor.  Şehrin ilginç yapılarından biri de Bolvadin Manastırı. Bu tarihi mekan sarp bir kayalığın üzerine kurulmuş. 8 ve 10. yüzyılda yapıldığı tahmin ediliyor. Anıtkaya Şehitliği ise geçmiş tarihimize anlamlı bir yer katıyor.

Kurtuluş Savaşı’nda şehit olanların anısına 1924 yılında piramidal olarak yapılmıştır. Anıtın çevresi 1972 yılında yeniden düzenlenmiş. Afyon denince akla haşhaş gelir. Burada 200 dönüm arazide haşhaş üretimi yapılıyor. Haşhaş tarlalarında ilkbaharda açan mor çiçeklerle adeta görkemli bir görüntüye sebep oluyor. Şehrin Sandıklı ilçesine bağlı Alagöz Köyü için haşhaş cenneti diyebiliriz. İscehisar Peri Bacaları ise şehre Kapadokya’yı hatırlatıyor. Seyyidler kasabasında yer alan bacalar Sivri Tepe üzerinde kuzeybatıda Karakaya Köyü sınırları içinde bulunuyor. Buraya da gezgincilerin ilgisi büyük. Afyon’a geldiğinizde Keşkek, Etli Zürbiye, Çullama Köfte, Afyon Kebabı, Erişte Baklavası, Höşmerim, Emirdağ Güveci, Kaymak Baklavası yemeden dönmeyin.

[insert page=’kutahya-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Ucuz Afyon Uçak Bileti

[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/3″][vc_column_text][wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”][/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][vc_column_text][wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”][/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][vc_column_text][wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”][/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row]