Adıyaman Havaalanı 1998 yılında hizmete girmiştir. Ancak bir süre sonra tarifeli seferler durdurulmuştur. Hizmete girdiği ilk yıllarda Ankara ile Adıyaman arasında karşılıklı yapılan tarifeli seferler düzenlenmiştir. 2001 yılına kadar düzenli olarak iki şehir arasındaki seferler devam etmiştir. Sonrasında ise bir restorasyona girerek daha kapsamlı bir havalimanı haline getirilmiştir. Web sitemizde ucuz Adıyaman Havalimanı uçak bileti de aranır. Adıyaman”dan uçmak isteyen yolcularımız uçak bileti ara sistemimizi kullanabilir.

Adıyaman Havalimanı uçak bileti

Web sitemiz üzerinden ucuz Adıyaman Havalimanı uçak bileti de alınmaktadır. En uygun, ekonomik ve çok ucuz uçak bileti fiyatları buradan görülebiliyor.

Adıyaman Havalimanı uçak bileti
Adıyaman Havalimanı uçak bileti

Adıyaman Havaalanı 2005 yılından 2011 yılına kadar yolculara eski binasında hizmet vermiştir. 2011 yılında ise restorasyona girmiştir. Yapıan çalışmalarda önceleri 200 metrekarelik kapalı alana sahip olan havalimanı 23 bin metrekarelik kapalı alan haline getirilmiş, Uluslararası Havaalanının yapımı için yüklü bir maliyetin altın a girilm iştir. 305 araçlık otoparka, 2500 * 45 metre piste, 5 uçaklık aprona sahip olan havaalanının seneli yolcu kapasitesi ise 2 milyon dolaylarındadır.

Dış hat uçuşları için alt yapıları hazırlanan Adıyaman Havaalanı yakın zamanda yurt dışı yolcularına da hizmet verecektir. Havalimanı yeniden restore edilerek daha modern bir görünüme kavuşmuştur. Bu bağlamda bölgenin turizm hayatına da renk katmış, bir canlılık getirmiştir. Adıyaman’ı merak eden ve buraları görmek için gelen pek çok turist bu konforu yaşayarak rahat bir seyahat gerçekleştirmiştir. Turizmin bu bağlamda gelişmesi ise halkı memnun etmiştir.

Adıyaman Havaalanı Ulaşım

Şehir merkezinden havaalanı düşünüldüğün de bir taksi ile ortalama 20 ila 30 dakika arasında havaalanında olabilirsiniz. Ayrıca Adıyaman şehir merkezinde araç kiralama firmaları mevcuttur. Buradan arzu edilen model ve fiyatta araç bulmak mümkündür. AVIS ofisleri araç kiralama konusunda yolculara geniş kapsamlı bir destek hizmeti sunmaktadır.

Adıyaman Havalimanı ucuz uçak bileti

Adıyaman Havaalanı’ndan ya da merkezden her saat başında hareket eden TAS minibüslerini yolcular aynı şekilde kullanabilir. Adıyaman kent merkezinden, Atatürk Bulvarı yan yol üzeri, Adıyaman Müzesi önünden Türk Hava Yolları ile Anadolu Jet’in yolcu servisi hareket etmektedir. Bu güzergahlardan servislere binebilir, havaalanına en hızlı ve konforlu şekilde de ulaşabilirsiniz.

Ucuz Adıyaman Havalimanı uçak bileti bulabiliriz..

TatilCity.NET’de Adıyaman Havalimanı uçak bileti de aranmaktadır. Adıyaman’dan uçmak isteyen yolcular ucuz Adıyaman Havalimanı uçak bileti bulabilir.

Adıyaman Havaalanı Konumu

[insert page=’adiyamanda-yapilacak-seyler’ display=’content’]