Adıyaman‘dan Erzurum’a seyahat etmek isteyen ve Adıyaman Erzurum uçak bileti alanlar için TatilCity.NET işe yarayabilecek ufak bilgiler veriyor. Adıyaman’dan Erzurum’a günlük ortalama iki uçak seferi vardır. Adıyaman’dan Erzurum’a uçuş süresi ise aktarmalar da göz önüne alındığında 4 saat 45 dakika sürmektedir.

[insert page=’erzurumda-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Adıyaman Erzurum uçak bileti al!

Adıyaman’dan Erzurum’a seyahat etmek ve en ucuz Adıyaman Erzurum uçak bileti satın almak isteyenler TatilCity.Net’e girerek pratik bir şekilde uçak biletlerini alıyorlar. İstenen gün ve saate göre en ekonomik Adıyaman Erzurum uçak bileti sitemizden temin edilebilir. Ucuz uçak bileti almak hiç bu kadar kolay olmamıştı!

Peki, Erzurum’da nerelere gidebiliriz?

Adıyaman Erzurum Uçak Bileti
Adıyaman Erzurum Uçak Bileti

Tarihi yapılar ile çevrili olan Erzurum Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerinden birisi. Bu sebeple şehirde keşfedilecek pek çok doğal ve tarihi yer bulunuyor. Selçuklu dönemine ait Üç Kümbetler, seyahatiniz sırasında görmek isteyebileceğiniz tarihi miraslardan. Mimari yapısı ile dikkat çeken Üç Kümbetler turistlerin en çok ilgi gösterdiği tarihi yapılardan. Türkiye’nin en görkemli şelalerinden birisi olan Tortum Şelalesi Erzurum’da bulunuyor. 50 metre yükseklikten dökülen coşkun suyu ve çevresindeki yeşillikler ile doğa ile buluşmak isteyenler için bulunmaz bir alternatif sunuyor. 1748 yılında yaptırılmış olan ve büyük bir tarihi öneme sahip olan İbrahim Paşa Camii tek kubbeli, kare planlı bir yapı olarak dikkat çekiyor.

Bizans imparatorluğu tarafından yapıldığı düşünülen şehrin simgelerinden Erzurum Kalesi iç ve dış olmak üzere iki bölümden oluşuyor. Her ne kadar dış kalenin çoğu yıkılmış olsa da günümüze kadar gelmeyi başarabilmiş tarihi bir yapı olarak öne çıkıyor. Çifte Minareli Medrese’nin ise 13. yüzyılın sonlarına doğru yapıldığı düşünülmekte. Selçuklu döneminin öne çıkan yapılarından bir tanesi olara göz dolduruyor. Erzurum ve çevresinde arkeolojik kazılar esnasında çıkarılmış olan pek çok tarihi eser ise Erzurum Arkeoloji Müzesi sergileniyor. Tarihi eserlere ilgi duyanların mutlaka uğramasını öneririz. Ve elbette kış turizmi kapsamında kayak yapmak isteyenlerin mutlaka uğraması gereken yer Palandöken. 70 km uzunluğunda ve 25 km genişlikte yer kaplayan Palandöken Dağlar’ında kayak yapmanın tadını çıkarabilirsiniz.

Adıyaman Erzurum uçak bileti fiyatları

Erzurum seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, Onur Air hava yolu şirketlerinin Erzurum seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. AnadoluJet uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir.

Panelde seçtiğiniz firmanın Adıyaman’dan Erzurum’a ya da Erzurum’dan Adıyaman’a gün içerisindeki tüm seferlerini fiyat da dahil olmak üzere tüm detayları ile birlikte görüntüleyebilirsiniz. Panel üzerinde uçuşlar en ucuz bilet fiyatından pahalıya doğru sıralanır. Aktarmalı, aktarmasız, tek gidiş ya da gidiş dönüş seçenekleri ile en ekonomik Adıyaman Erzurum uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde alınabilir.

[insert page=’adiyaman-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Adıyaman Erzurum uçak bileti Adıyaman Havalimanı içinden de satın alınabiliyor.

[insert page=’erzurum-havalimani-ulasim’ display=’title’]

Adıyaman Erzurum uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.