Adıyaman’dan Diyarbakır’a seyahat etmek isteyen ve Adıyaman Diyarbakır uçak bileti alanlar için TatilCity.NET işe yarayabilecek ufak bilgiler veriyor. Adıyaman’dan Diyarbakır’a günlük ortalama 2 uçak seferi vardır. Uçuş süresi Adıyaman’dan Diyarbakır’a aktarmalar da göz önüne alındığında 5 saat 40 dakika sürmektedir.

[insert page=’diyarbakirda-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Adıyaman Diyarbakır uçak bileti al!

Adıyaman’dan Diyarbakır’a seyahat etmek ve en ucuz Adıyaman Diyarbakır uçak bileti satın almak isteyenler TatilCity.Net’e girerek pratik bir şekilde uçak biletlerini alıyorlar. İstenen gün ve saate göre en ekonomik Adıyaman Diyarbakır uçak bileti sitemizden temin edilebilir. Ucuz uçak bileti almak hiç bu kadar kolay olmamıştı!

Peki, Diyarbakır’da nerelere gidebiliriz?

Adıyaman Diyarbakır Uçak Bileti
Adıyaman Diyarbakır Uçak Bileti

Güneydoğu Anadolu Bölgesi denildiği zaman akla ilk gelen şehirlerden birisi olan Diyarbakır kültürü, tarihi ve doğal yapısı ile turistlerin ilgisini çeken bir şehir. Diyarbakır gezinize Anadolu’nun en eski camilerinden biri olan Ulu Cami’yi ziyaret ederek başlayabilirsiniz. 639 yılında yapılmış olan cami günümüze kadar gelmeyi başarmış önemli bir tarihi yapıdır. Diğer adı Deliller Hanı hanı olan Kervansaray iç mimarisi ile hayranlık uyandıran bir yapı. Diyarbakır’ın merkez Sur ilçesi’nde bulunan Kervansaray’ın toplam 72 odası bulunmakta. Akkoyunlu Kasım Han tarafından yaptırılmış olan Dört Ayaklı Minare, Şeyh Mutahhar Camisi’nin farklı bir mimari stile sahip minaresidir. Bu minarenin Anadolu’da başka bir örneği bulunmuyor. Bu sebeple ayrı bir öneme sahip.

Dünyaca ünlü Diyarbakır Surları, Çin Seddi’nden sonra en uzun ikinci yapı olmakla beraber UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alır. Surlar 5 çıkış kapısına sahip. Surların bazı yerlerine dikkatli bakıldığında eski yazı ve kabartmalara rastlamak mümkün. 3. Yüzyıla kadar dayandığı düşünülen Meryem Ana Kilisesi divanhanesi, dört avlusu ve din adamlarının yaşadığı yerler olarak bölümlere ayrılmış. Günümüzde hala aktif olarak hizmet vermeye devam eden bu tarihi kiliseyi görmek isteyebilirsiniz. İnsanlığın yerleşik düzene geçişini anlatan en önemli tarihi yapı olarak bilinen Çayönü, Ergani’de bulunuyor. İlginç mimari yapısı ve çeşitli buluntular ile günümüze kadar gelmeyi başarabilmiş, insanlığın ilk dönemlerine ayna tutan önemli bir yapı olarak öne çıkıyor. İhtişamlı bir yapı olan On Gözlü Köprü’nün ise 6. yüzyıla dayandığı düşünülmekte. Köprünün çevresindeki kafelerde oturarak hem bir şeyler içebilir hem de bu muhteşem manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

Adıyaman Diyarbakır uçak bileti fiyatları

Diyarbakır seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, Onur Air hava yolu şirketlerinin Diyarbakır seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. AnadoluJet uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir.

Panelde seçtiğiniz firmanın Adıyaman’dan Diyarbakır’a ya da Diyarbakır’dan Adıyaman’a gün içerisindeki tüm seferlerini fiyat da dahil olmak üzere tüm detayları ile birlikte görüntüleyebilirsiniz. Panel üzerinde uçuşlar en ucuz bilet fiyatından pahalıya doğru sıralanır. Aktarmalı, aktarmasız, tek gidiş ya da gidiş dönüş seçenekleri ile en ekonomik Adıyaman Diyarbakır uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde alınabilir.

[insert page=’adiyaman-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Adıyaman Diyarbakır uçak bileti Adıyaman Havalimanı içinden de satın alınabiliyor.

[insert page=’diyarbakir-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Adıyaman Diyarbakır uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.