Adıyaman’dan Amasya’ya seyahat etmek isteyen ve Adıyaman Amasya uçak bileti alanlar için TatilCity.NET işe yarayabilecek ufak bilgiler veriyor. Adıyaman’dan Amasya’ya günlük ortalama 1 uçak seferi vardır. Uçuş süresi Adıyaman’dan Adana’ya aktarmalar da göz önüne alındığında 4 saat 50 dakika sürmektedir.

[insert page=’amasyada-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Adıyaman Amasya uçak bileti al!

Adıyaman’dan Amasya’ya seyahat etmek ve en ucuz Adıyaman Amasya uçak bileti satın almak isteyenler TatilCity.Net’e girerek pratik bir şekilde uçak biletlerini alıyorlar. İstenen gün ve saate göre en ekonomik Adıyaman Amasya uçak bileti sitemizden temin edilebilir. Ucuz uçak bileti almak hiç bu kadar kolay olmamıştı!

Peki, Amasya’da nerelere gidebiliriz?

Adıyaman Amasya Uçak Bileti
Adıyaman Amasya Uçak Bileti

Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Amasya‘da gezip görebileceğiniz pek çok yer bulunuyor. Bunlardan birincisi şehir ile bütünleşmiş olan tarihi Amasya Kalesi’dir. Pontus Kralı Mithridates tarafından yapıldığı düşünülen kale  zaman içerisinde pek çok zarar görmüş olsa da her yeni medeniyette yeniden onarılmış ve her seferinde farklı bir isimle günümüze kadar gelebilmiş. M.Ö. 302 ile M.Ö. 26 yılları arasında bölgeye hakim olmuş Pontus Krallarının mezarlarının bulunduğu alan irili ufaklı 21 mezardan oluşmakta. Amasya Kalesi’nin eteklerindeki kayalık alanlarda bulunmakta. Roma döneminden kalmış olan Alçak Köprü ise Amasya Kalesini Yeşilırmak’ın karşısına bağlama amaçlı işlev görmüştür.

II. Beyazıt  Camii ve Külliyesi ise Osmanlı döneminden kalan ve o dönemi en iyi yansıtan tarihi miraslardan. Amasya valisi şehzade Ahmet tarafından 1481-1486 yılları arasında babası II. Beyazıt adına yaptırılmış. Medrese, imaret ve şadırvan gibi bölümlerden oluşmakta. 1865 yılında yaptırılmış olan Amasya Saat Kulesi ise şehrin simgelerinden birisi. Yöre halkı için ayrı bir anlamı olan saat  turistler tarafından ilgi ile karşılanmakta. Şehirde bulunan Şehzadeler Müzesinde ise dönemin şehzadelerinin giydiği kıyafetler ve kendilerine ait eşyalar sergilenmekte.

Adıyaman Amasya uçak bileti fiyatları

Amasya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, Onur Air hava yolu şirketlerinin Amasya’ya seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir.

Panelde seçtiğiniz firmanın Adıyaman’dan Amasya’ya ya da Amasya’dan Adıyaman’a gün içerisindeki tüm seferlerini fiyat da dahil olmak üzere tüm detayları ile birlikte görüntüleyebilirsiniz. Panel üzerinde uçuşlar en ucuz bilet fiyatından pahalıya doğru sıralanır. Aktarmalı, aktarmasız, tek gidiş ya da gidiş dönüş seçenekleri ile en ekonomik Adıyaman Amasya uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde alınabilir.

[insert page=’adiyaman-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Adıyaman Amasya uçak bileti Adıyaman Havalimanı içinden de satın alınabiliyor.

[insert page=’amasya-merzifon-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Adıyaman Amasya uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.