[vc_row][vc_column][vc_column_text]Çok ucuz fiyatlarla Adana uçak bileti de TatilCity.NET’de. Adana’ya ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Kampanyalı biletleri için bizi arayabilirsiniz.

Adana

Adana müzeleri, tarihi yapıları, çarşıları, parkları, yaylaları ve birbirinden lezzetli yemekleriyle yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken şehirlerimizden biri.

Geçmişi yüzyıllar öncesine dayanan şehir bir çok medeniyetin ev sahipliğini yapmış. Roma İmparatorluğu ve esti Türk beyliklerinden kalma mimari yapıların olduğu şehir günümüzde ülkemizin popüler şehirlerinden biri olmayı başardı. Pamuk ve acılı kebap ve salatalar denince akla Adana gelir. Kültür ve sanat faaliyetlerinin de organize edildiği Adana özellikle sinema sektörününde son yıllarda cazibeli merkezlerinden biri. Altın Koza Film Festivali’yle de sanata hizmet eden bir şehrimiz. Farklı kültürlerin birlikte yaşadığı, eşsiz Seyhan Nehri manzarasıyla görülmeye değer bir yer.

Adana’ya gittiğinizde mutlaka, Taşköprü, Sabancı Merkez Cami, Merkez Park, Kazancılar Çarşısı, Seyhan Barajı, Sinema Müzesi, Atatürk Müzesi, Arkeoloji Müzesi, Atatürk Müzesi, Etnografya Müzesi, Büyük Saat, Atatürk Parkı, Anavarza Ören Yeri, Ramazanoğlu Konağı, Misis Mozaik Müzesi’ni görmeyi unutmayın. Adana’da bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesisler bulunmaktadır. Bunun yanı sıra uygun fiyatlarla sunum yapan kafe ve restoranlarda bulunuyor. Adana’nın en dikkat çeken yapılarından biri şüphesiz Taşköprü’dür. Şehrin simgesi olan köprü, Seyhan Nehri üzerinde Seyhan ve Yüreğir ilçelerini birbirine bağlıyor. Eşsiz bir manzaranın ortağı olan köprü Roma İmparatorluğu döneminde  Hadrian tarafından yapılmış. Sinema Müzesi ise 2011 yılında Altın Koza Film Festivali’nde yapılmış. Adana ve sinema denince akla Yılmaz Güney gelir.

Müzede sanatçıya ait bir çok belge, film, afiş..vb sinematik eşyalar mevcut. 1882 yılında yapılan ve 32 metre uzunluğa sahip olan Büyük Saat’te şehrin sembollerinden biri. Burada arkadaşlarınızla birlikte fotoğraf çekebilirsiniz. Bol oksijen almak, dinlenmek istiyorsanız Seyhan Barajı’nı görebilirsiniz. Adana denilince akla hiç kuşkusuz Yaşar Kemal ve Orhan Kemal gelir. Çukurova’dan ilham alan Yaşar Kemal bir çok romanlarında Adana’ya özgü herşeyi bulabilmek mümkün. ‘Demirciler Çarşısı Cinayeti’ Çukurova’da geçer. Aynı şekilde Orhan Kemal ‘Baba Evi’ romanın’da Çukurova’dan bahseder. Yine, ‘Eskici ve Oğlu’, ‘Bereketli Topraklar Üzerinde’ hemen hemen bütün romanlarında Adana vardır.

Yüreğir ilçesine bağlı olan Misis’te bulunan Misis Mozaik Müzesi’ne gittiğinizde Bizans dönemine ait olan mozaiklere hayran kalacaksınız.

[insert page=’adana-sakirpasa-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Ucuz Adana Uçak Bileti

[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/3″][vc_column_text][wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”][/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][vc_column_text][wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”][/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][vc_column_text][wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”][/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row]