Çok ucuz fiyatlarla Adana Tokat uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Adana’dan Tokat’a en az iki uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 14  saat 40 dakikadır.

[insert page=’tokatda-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Adana Tokat uçak bileti al!

Sizde Adana‘dan Tokat’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Adana Tokat uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Tokat’ta nerelere gidebiliriz?

Adana Tokat Uçak Bileti
Adana Tokat Uçak Bileti

Tokat‘ın en ünlü yerlerinden biri Ballıca Mağarasıdır. Karstik mağara oluşumları ile dikkat çeken mağaranın yaşının 3, 4 milyon olduğu tahmin ediliyor. Oldukça görkemli olan Ballıca Mağarasının 9 salonu ziyaretçilere açıktır. Bunun dışında henüz keşfedilmemiş bölümlerinin olduğu biliniyor. Şehrin her yerinden görülebilen Tokat saat kulesi, 1902 yılında, II. Abdulhamid’in tahta çıkmasının 25. yılı şerefine yaptırıldı.  33 metre uzunluğundaki kulenin sesi ise kentin her yerinden duyulabiliyor.  Zengin bir tarihe sahip Tokat kalesi de yıllarca uğradığı ihmale karşı görkemli duruşunu muhafaza ediyor. Atatürk evi ve Etnografya müzesi ise Mustafa Kemal’in Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyet döneminde Tokat’ı ziyareti sırasında kaldığı evin müzeye dönüştürülmüş halidir. Müzede Atatürk’ün kullandığı eşyalar sergilenir. Tokat tarihinin büyük bir kısmına ev sahipliği yapan Niksar, Turhal ve Zile ilçeleri oldukça dikkat çekici kültüre sahiptir. Niksar kalesi Türkiye’de Diyarbakır kalesinden sonra en büyük ikinci kaledir. Ayrıca UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ne “Erken dönem Anadolu Türk Mirası Danişment Başkenti” olarak giren Niksar, tarihi bir güzelliğe sahiptir. Sezar’ın “Geldim, gördüm, yendim” dediği Zile kalesi de şehirde görülmesi gereken yerler arasındadır.

Tokat’a ziyaretiniz esnasında şehrin benzersiz güzelliklerinden biri olan Kaz gölüne mutlaka gitmelisiniz. Sulusaray’da bulunan Sebastapolis Antik Kenti Roma imparatorluğu döneminde çok az şehrin sahip olduğu para basma yetkisine sahiptir. Kuruluş tarihi tam olarak bilinmemekle beraber milattan önce 1. yüzyılda kurulduğu belirtiliyor. Bunların yanı sıra Latifoğlu Konağı, Tokat Ulu Cami, Gök Medrese, Ali Paşa Cami ve Hıdırlık Köprüsü’de gezilmesi gereken yerler arasındadır.

Adana Tokat uçak bileti fiyatları

Tokat seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Tokat’a seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Adana Tokat uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alınabiliyor.

[insert page=’adana-sakirpasa-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Adana Şakirpaşa Havalimanı içinden de Adana Tokat uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’tokat-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Adana Tokat uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.