TatilCity.NET Adana İstanbul uçak bileti alanlar için ihtiyaç duyacakları minik bilgiler veriyor. Adana’dan İstanbul’a pek çok uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi yaklaşık Adana’dan İstanbul’a 1 saat 30 dakika sürmektedir.

[insert page=’istanbulda-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Adana İstanbul uçak bileti al!

En hesaplı ve ucuz Adana İstanbul uçak bileti almak isteyenler TatilCity.NET’e giriyor, istediği gün ve saate uçak biletini alıyor. Sizler için hazırladığımız Adana İstanbul uçak bileti fiyatlarını sitemiz üzerinden inceleyebilirsiniz. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz.

Peki, İstanbul’da nerelere gidebiliriz?

Adana İstanbul Uçak Bileti
Adana İstanbul Uçak Bileti

Asya ile Avrupa’yı bağlayan ve dünyanın en ünlü şehirlerinden biri olan İstanbul’da gezip görmek isteyeceğiniz pek çok yer var. İstanbul Boğazı, gecesiyle gündüzüyle ayrı bir manzaraya sahiptir ve mutlaka görülmelidir. Sirkeci’den Sarıyer’e doğru sahil yolu güzergahında deniz manzarası ise eşsizdir. Bir diğer görülmesi gereken yer hiç şüphesiz Osmanlı İmparatorluğu’na dair pek çok kutsal emanet, yazışma ve eserlerinin olduğu Topkapı Sarayı’dır.

Sultanahmet Meydanı’nda, Topkapı Sarayı’nın hemen yanında yer almakta olan Ayasofya Müzesi bilindiği gibi Dünyanın 8. Harikası’dır. 532 yılında Roma İmparatoru Justunianos tarafından yapımına başlanan Ayasofya, sanat ve mimari yönünden dünyanın en önemli eserleri arasında. İstanbul’un 1453 yılında fethi ile camiye çevrilmiştir. 1935 yılında ise müze haline getirilmiştir.

Sultanahmet Camii

Sultanahmet Camii ise başka bir Osmanlı şaheseridir. Ayasofya’nın tam karşısındadır. Cami, I. Ahmet döneminde yaptırılmıştır. Mavi Cami ismini ise mavi ve yeşil İznik çinileri barındırdığından turistler tarafından almıştır.

Mimar Sinan eseri Süleymaniye Cami, Kanuni Sultan Süleyman döneminde yaptırılmıştır. Camide bulunan 10 şerefe, Osmanlı Devleti’nin 10 padişahı olduğunu simgeler. Beyoğlu İstanbul’un eğlence hayatının merkezlerinden birisidir ve burada bulunan Galata Kulesi mutlaka görülmelidir. Taksim Anıtı da Beyoğlu’na gelmişken meydanda görülmesi gereken bir yerdir.

İstanbul Uçak Bileti
İstanbul Uçak Bileti

Kapalıçarşı

Meşhur Kapalıçarşı temeli  1461 yılında atılmıştır. Dünyanın en eski çarşılarından birisidir ve turistik eşya, halı, kilim, altın, gümüş gibi pek çok ürün satılır. İhtişamlı Dolmabahçe Sarayı boğazın hemen dibinde yer alır. Burası Osmanlı’nın yönetim merkezlerinden birisi olara bilinir.

Anadolu yakasının en işlek yerlerinden olan tarihi Haydarpaşa Tren Garı, semtin simgesi haline gelmiştir ve Kadıköy’de yer alır. Mısır Çarşısı tıpkı Kapalı Çarşı gibi meşhur bir diğer tarihi çarşıdır.

Heybeli, Burgaz, Kınalı ve Büyük Ada’ları ada turuna çıkmak isteyenler için uğrak noktalarıdır. Bu adalar doğal güzelliği ile mavi ile yeşili buluşturur. Piyer Loti, İstanbul’un en eski mekanlarından birisidir ve Eyüp Sultan Camisi’nin yanından teleferiğe binerek tepeye ulaşabilir.

Adana İstanbul uçak bileti fiyatları

İstanbul’a seyahatiniz için ucuz uçak biletini TatilCity.Net arama sayfasından aratabilirsiniz. Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, Onur Air hava yolu şirketlerinin İstanbul’a uçuş saat ve fiyatlarını panelden görebilir ve biletinizi kolayca alabilirsiniz. AtlasJet uçak bileti bu güzergahta tercih edilebilir.

Ekranda seçtiğiniz uçuş günlerine göre Adana‘dan İstanbul‘a ya da İstanbul’dan Adana’ya tüm uçak seferlerinin kalkış saat ve fiyatlarını rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Sitede uçuşlar en ekonomik olandan yüksek fiyatlı artana doğru sıralanır. Aktarmasız, tek yön gidiş ya da gidiş dönüş gibi seçeneklerle en uygun ve en ekonomik Adana İstanbul uçak biletini sitemizden kolaylıkla alabilirsiniz.

[insert page=’adana-sakirpasa-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Adana Havalimanından da Adana İstanbul uçak bileti satın alabilirsiniz.

[insert page=’sabiha-gokcen-havalimani-ulasim’ display=’content’]

[insert page=’ataturk-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Dip Not : Adana İstanbul uçak bileti web sitemizde çok ucuz.