TatilCity.NET Adana Amasya uçak bileti alanlar için ihtiyaç duyacakları minik bilgiler veriyor. Adana’dan Amasya’ya pek çok uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi Adana’dan Amasya’ya yaklaşık  olarak 1 saat 20 dakika sürmektedir.

[insert page=’amasyada-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Adana Amasya uçak bileti al!

En ucuz Adana Amasya uçak bileti satın almak isteyenler TatilCity.NET’e giriyor, istediği gün ve saate Adana Amasya uçak biletini satın alıyor. Ekonomik Adana Amasya uçak bileti sitemiz üzerinde mevcut. Ucuz uçak bileti almak için doğru adrestesiniz.

Peki, Amasya’da nerelere gidebiliriz?

Adana Amasya Uçak Bileti
Adana Amasya Uçak Bileti

Anadolu’da ilk medeniyetlerin kurulduğu yerlerden birisi olan Amasya’da pek çok doğal ve tarihi yer bulunmaktadır. Tarihi Meydan Köprüsü kemerli  bir köprüdür, İstasyon Mahallesiyle Hacı İlyas Mahallelerini birbirine bağlar. Defterdar Hasan Talat Efendi tarafından 1865 yılında yaptırılmış olan Hazeranlar Konağı, geleneksel Osmanlı mimarisinin örneklerini oluşturur.

Amasya Cami, nehrin kenarındadır ve süslemeleri, özellikle şadırvanı dikkat çeker.  Amasya Müzesi ise Osmanlı’ya ait pek çok eser barındırır ve iki katlıdır. Ayrıca binada mumyalanmış insan bedeni de bulunmaktadır. Şehzadeler Müzesi, şehzadeler Mehmed Çelebi, Alaaddin Çelebi, Ahmet Çelebi, Bayezid Çelebi ve Mustafa Çelebi’nin balmumu heykellerini barındırıyor.

 

Adana Amasya uçak bileti fiyatları

Amasya’ya seyahatiniz için ucuz uçak biletini TatilCity.Net arama sayfasından aratabilirsiniz. Atlasglobal, Türk Hava Yolları,Pegasus, AnadoluJet, Onur Air hava yolu şirketlerinin Amasya’ya uçuş saat ve fiyatlarını panelden görebilir ve biletinizi kolayca alabilirsiniz. Bu güzergah için THY uçak bileti tercih edilebilir.

Ekranda seçtiğiniz uçuş günlerine göre Adana’dan Amasya’ya ya da Amasya’dan Adana’ya tüm uçak seferlerinin kalkış saat ve fiyatlarını rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Sitede uçuşlar en ucuzdan en pahalı olana doğru sıralanır. Web sitemizden Aktarmasız, tek yön gidiş ya da gidiş dönüş gibi seçeneklerle en uygun Adana Amasya uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’adana-sakirpasa-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Adana Amasya uçak bileti Şakir Paşa Havalimanı içinden de satın alınabilir.

[insert page=’amasya-merzifon-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Dip Not : Adana Amasya uçak bileti için de TatilCity.NET düşük hizmet bedelleri kesiyor.